Nasze usługi

Kompleksowość to słowo klucz w naszej działalności. Specjalizujemy się w projektowaniu i programowaniu instalacji inteligentnych, a w oparciu o zaufanych partnerów świadczymy kompleksowe usługi instalacyjne i uruchomieniowe.

Domy inteligentne

Wykonujemy profesjonalne instalacje elektryczne dedykowane do obsługi za pomocą rozwiązań inteligentnych.

Systemy monitoringu wizyjnego

Chcesz mieć podgląd na każdy kąt swojego domu lub wokół niego? Poczuj się bezpieczniej z własnym systemem nadzoru.

Stacje ładowania pojazdów

Elektromobilność staje się coraz ważniejszym aspektem naszego życia. Sprzedajemy i montujemy stacje ładowania pojazdów.

Fotowoltaika

Oszczędzaj i produkuj prąd dzięki własnej elektrowni słonecznej.

Pompy ciepła

Coraz powszechniejsze, energooszczędne, “zielone” rozwiązanie. I najważniejsze – w zasadzie bezobsługowe.

Systemy bezpieczeństwa

Zadbamy, aby Twój budynek był bezpieczny pod każdym względem.

Nasze umiejętności

Budynki małe i duże

Mamy doświadczenie w pracy z domkami z instalacjami na kilka urządzeń sterujących, a także z dużymi budynkami komercyjnymi na ponad 1100 sztuk (kilkanaście tysięcy niezależnych powiązań funkcjonalnych między urządzeniami). 

Rozwiązywanie nietypowych problemów

Nasze pierwsze kroki stawialiśmy zaczynając od poszukiwania źródeł problemów firm uruchamiających instalacje inteligentne, sieci teletechniczne, systemy BMS czy stacje ładowania pojazdów. Specjalizowaliśmy się przez wiele lat w najtrudniejszych przypadkach, jakie trafiały do naszych pracodawców. 

Łączenie ze sobą różnych instalacji

Nasza wiedza nie ogranicza się do tego jak uruchomić dany system. My wiemy jak system pracuje, jak funkcjonuje komunikacja, co jest “pod maską” systemu. Zdobyliśmy to doświadczenie integrując między sobą różne protokoły komunikacyjne od znanych standardów jak KNX, BACnet, Modbus, M-bus po  nowsze, czy mniej znane Obix, MQTT i wiele innych. Połączenie ze sobą wielu różnych sieci daje nam możliwość budowania kompleksowych systemów zarządzania i monitorowania budynku w jednym miejscu, jednej wizualizacji.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

A oto i one:

Kiedy zaczynać z instalacją inteligetną?

Jak najwcześniej. Na etapie budowy jeszcze przed rozprowadzeniem instalacji elektrycznej lub na jak najwcześniejszym etapie remontu generalnego. Dobrą instalację inteligentną należy przemyśleć, przedyskutować  i najlepiej – zaprojektować.

Przewodowo, czy bezprzewodowo?

Powtarzamy to jak mantrę – najgorszy przewód jest lepszy niż najlepsza bezprzewodówka. Wpływa na to wiele czynników, ale jednym z nich jest coraz większe zabałaganienie naszego wspólnego medium komunikacyjnego – powietrza, a także ewoluujące przepisy. Jeśli budujesz dom, to nie na 2-3 lata, ale 20-30, a może nawet więcej. A wtedy wiele może się zmienić w naszych przepisach.

Chmura, czy niezależność od sieci?

Tu chyba zasugerowaliśmy mocno odpowiedź już w pytaniu. Przede wszystkim niezależność. Nie chcemy, aby jakakolwiek funkcja domu przestała działać w razie odcięcia od Internetu. Chmura (cloud) jest oczywiście fajnym dodatkiem i chętnie z niej korzystamy.

Jakiego producenta systemu wybrać?

To pytanie celowo zadaliśmy w zły sposób. Nie szukaj producenta (każdy producent może przestać istnieć, albo uznać, że dana linia produktowa jest przestarzała). Szukaj standardu komunikacji – zadbaj o to, żeby w razie konieczności przystąpienia do rozbudowy systemu, czy jego naprawy, za kilka/kilkanaście lat, nadal produkowane były urządzenia do Twojej instalacji.

Czy system inteligentny można rozbudować?

Oczywiście – każdy budowany przez nas system inteligentny można rozbudować i nie musimy tego robić my. Pozostawiamy po sobie pełne projekty i dokumentację umożliwiającą naszym następcom rozbudowy i naprawy bez konieczności programowania wszystkiego od nowa.

Czy serwisujecie swoje instalacje?

Nasze inteligentne instalacje elektryczne budujemy tak, aby nie było potrzeby ich serwisować. Systemy, z których korzystamy działają bezusterkowo przez okres 20, nawet 30 lat. Ale oczywiście prowadzimy opiekę nad naszymi instalacji. Monitorujemy stan wszystkich urządzeń podłączonych do instalacji inteligentnej (nie tylko nasze urządzenia sterujące, ale także rekuperatory, pompy ciepła, falowniki fotowoltaiki i dziesiątki innych). Dzięki zautomatyzowanemu monitoringowi, a także regularnym audytom, możemy niejednokrotnie przewidzieć usterki zanim wystąpią i ograniczyć kosztowne naprawy.