Wizualizacja w domu inteligentnym

utworzone przez | 27/11/2020 | smarthome

Wizualizacja domu inteligentnego może być budowana na wiele sposobów i do różnych celów. Jedne pozwalają na sterowanie wszystkimi możliwymi elementami domu, inne dają dostęp do funkcji niedostępnych z poziomu zwykłych ściennych przycisków. Aby ułatwić Ci poruszanie się między nimi i ułatwić Ci decyzję, jaką wizualizację wybrać przygotowaliśmy zestawienie kilku różnych wizualizacji:

Wizualizacja z podziałem na pomieszczenia

Pierwszy motyw graficzny zbudowaliśmy pod kątem wyświetlania na konkretnym modelu iPada. Z jej poziomu użytkownik może wysterować wszystkimi punktami oświetleniowymi, zarówno załączanymi, jak i ściemnianymi. Szablon daje też dostęp do poszczególnych zasłon oraz kilku dodatkowych funkcji systemu ogrzewania (tymczasowe podgrzanie podłóg, blokada systemu klimatyzacji). Zastosowano też tutaj unikalny algorytm scenariuszy, dzięki któremu użytkownik może je dowolnie modyfikować bez udziału programisty. Są one dostępne na każdym ekranie wizualizacji, więc w każdej chwili można je bezpośrednio wywołać.

Wizualizacja z kategoryzacją funkcjonalną

Kolejna wizualizacja domu inteligentnego została zaprojektowana tak, aby czytelnie podzielić rodzaje sterowanych urządzeń na kategorie. Na ekranie powitalnym widzimy tylko menu, godzinę, datę i dzień tygodnia, W menu umieszczonym po prawej stronie znajdują się zakładki takie jak: oświetlenie, żaluzje, sceny, harmonogramy, pomiary, ogrzewanie, trendy, monitoring i rzut pomieszczeń w domu.

Wizualizacja holenderska

Wizualizacja dla niewielkiego budynku usługowego

Wizualizacja KNX Touch dla niewielkiego budynku usługowego

Wizualizacje tworzone dla domów i niedużych powierzchni biurowych często różnią się tylko kilkoma detalami. Dlatego też pozwoliłem sobie zaprezentować tutaj widżetową, graficzną reprezentację systemu sterowania biurem, którą można równie dobrze użyć do sterowania w apartamencie lub domu. Charakteryzuje się dużą elastycznością na bieżąco dopasowując się do wielkości i rozdzielczości ekranu w pełni automatycznie. Jest prosta do zrozumienia, a użytkownikowi daje nawet możliwość samodzielnego wprowadzenia drobnych zmian.

Inne wizualizacje

Więcej przykładów już wkrótce!