Jakie są różnice między LSS100100, a LSS100200? Który lepszy?

utworzone przez | 01/02/2023 | Baza wiedzy

Krótko mówiąc żaden z nich nie jest lepszy od drugiego – mają po prostu różne zastosowania.

LSS100100 - Wiser for KNX

LSS100100, czyli Wiser for KNX (a dawniej homeLYnk) jest urządzeniem zaprojektowanym i dalej rozwijanym w kierunku obsługi domów inteligentnych, gdzie najważniejszy jest użytkownik końcowy. Dlatego też urządzenie można połączyć z aplikacją Wiser for KNX, do której dostęp zapewniają serwery w chmurze.

Z kolei LSS100200, czyli spaceLYnk jest urządzeniem, które ma z założenia ułatwiać życie integratorom systemów w dużych budynkach, tj. szczególny nacisk został położony na możliwości integracji systemów KNX do systemów zarządzania budynkami (BMS). Nie ma tu programowych ograniczeń, dzięki czemu programista może łączyć systemy dowolną ilością punktów obserwując w trakcie integracji jedynie obciążenie procesora. W dużych systemach szczególnie liczy się wygoda dotycząca pracy z dużymi liczbami “punktów”, więc funkcje związane z ich eksportem, funkcje sprzęgła i filtrowania są “wyciągnięte na wierzch”.

Bramka BACnet-KNX spaceLYnk

Żadne z urządzeń nie ma więcej pamięci RAM od drugiego, innego procesora, pojemniejszego magazynu danych. Wydajnościowo oba urządzenia są identyczne. Każde jest tak samo dobre i wybór między jednym, a drugim powinien zawsze być oparty wyłącznie o docelowe zastosowanie.

5 różnic między Wiser for KNX, a spaceLYnk

Wiser for KNXspaceLYnk
Obsługa z poziomu aplikacjiTakNie
Liczba punktów BACnet500bez ograniczeń
Liczba urządzeń Modbus10bez ograniczeń
Liczba kont użytkowników8bez ograniczeń
Funkcja sprzęgłaTak, ukryte opcje filtrowania danych (ale możliwe)Tak, uproszczona obsługa filtrowania danych
Porównanie różnić między Wiser for KNX, a spaceLYnk