Próbuje zaadresować urządzenie KNX, ale pokazuje mi na magistrali że 1.1.0 jest w statusie programowania nie wiem co to za urządzenie.

Czasami pracując z instalacjami KNX w wyniku pewnych zdarzeń może się zdarzyć, że jakieś inne urządzenie jest w stanie programowania. Uniemożliwia nam to zaprogramowanie adresu w naszym aktorze bądź sensorze KNX.

  • zdejmij zasilanie z magistrali na 30 sekund i przywróć je. Wszystkie stany programowania na tej magistrali powinny być wyłączone.
  • jeżeli jakikolwiek status nadal jest w stanie aktywnym problem może leżeć za sprzęgłem, na innym segmencie magistrali. Wyłącz pozostałe magistrale bądź odłącz najbliższe sprzęgło.
  • jeżeli problem nadal nie jest rozwiązany sprawdź czy istnieją na magistrali jakieś inne urządzenia niż te, które widzisz w ETS. Możliwe, że jakiś serwer wizualizacji, bramka lub panel dotykowy mają zasilanie alternatywne od magistralnego i ktoś wcześniej uruchomił na nich status programowania. Zweryfikuj je.
  • jeżeli nadal jedno z urządzeń jest w stanie programowania możesz mieć do czynienia z uszkodzonym urządzeniem KNX
    • spróbuj sczytać informacje o urządzeniu. Jeśli komunikacja z urządzeniem jest możliwa ETS podpowie Ci markę i model, ułatwiając znalezienie elementu.
    • mając wszelkie dane, które ustaliłeś w punktach powyżej rozłącz magistralę w połowie i zweryfikuj czy stan programowania już się nie pojawia. Jeśli występuje nadal, skróć magistralę mocniej, a jeśli zniknął – przywróć połączenie i rozepnij magistralę w połowie kolejnego odcinka. W ten sposób namierzysz źródło problemu.